EVops

40 hod kurz MSK

logo MSK

Zpětná vazba absolventů na 40 hod kurz v Ostravě v rámci projektu Etická výchova zlepšuje sociální klima škol v MSK s lektorkou Ivanou Hudeczkovou

Úžasné setkání s těmi, kteří se o toto téma zajímají. Velký přínos vidím ve zkušenostech účastníků z ostatních škol. Líbilo se mi též, že lektorka dokázala na téma reagovat a poskytnout svůj osobní názor, zkušenost, fakta. Líbila se mi diskuse u každého tématu, kdy účastníci přicházeli s osobními zkušenostmi. Odnáším si z kurzu mnoho nápadů na další aktivity.

Ačkoli jsem na kurz byla přihlášena nedobrovolně a šla se značnou nedůvěrou, odnáším si opravdu hodně. Řadu aktivit jsem neznala a už vyzkoušela a jsou moc fajn. Paní lektorka je velmi příjemná a umí podat vše tak, že mě to chytlo a zaujalo. DĚKUJI!

Z kurzu si odnáším potvrzení, že pracovat na etické výchově je důležité. Některé aktivity, které realizujeme, jsem si s etickou výchovou ztotožnila. Dále jsem od kolegů a kolegyň na kurzu načerpala spoustu námětů a inspirací pro další práci.

Velmi se mi líbila celá atmosféra, kterou jste navodila. Informace už jsem využila v praxi a za to dík.  Děkuji také za osobní rozvoj a možnost sdílení s jinými kolegy.

Odnáším si inspiraci, že věci se dají dělat i jinak, zajímavěji pro žáky a věřím, že i pro učitele. Nechávám to v sobě usadit a přefiltruji inspirace do podoby reálně použitelných aktivit i nové optiky nahlížení na školní práci s dětmi a mládeží.

Ta hlavní jedna věc, kterou si odnáším, je velká INSPIRACE a podpora. Řada praktických a konkrétních pomůcek pro práci, kterou jsem uvítala. Podnětů a inspirace není nikdy dost, takže kvituji s povděkem možnost se něco přiučit, s kolegy nasdílet zkušenosti a dobrou praxi. Jednotlivé aktivity a některé přístupy a impulsy zcela jistě použiju ve své práci. Děkuji. Speciální dík paní lektorce: Nasazení, opravdovost, profesionalita.

Odnáším si spoustu nápadů, praxe i moudrých postřehů – ty jsou k nezaplacení. Motivaci – té není nikdy dost. Setkání s člověkem, který ví, co říká, jak to říká, komu to říká a proč… Děkuji. PS: Těším se na další spolupráci, naše sborovna byla z vašeho školení nadšená… a to je co říct.

Odnáším si inspirativní náměty na aktivity s dětmi a povzbuzení pro práci učitele.

Osobnost učitele ve škole začíná… vztahy, zážitky a vzory jsou věci, které děti potřebují k tomu, aby se staly prosociálními.

Odnáším si krásný vstup do mé pedagogické práce s Etickou výchovou, která mi objasnila spoustu otazníků, které jsem měla ohledně etiky.

Dobrý pocit z dobře využitého času.

logo MSK  Ve školním roce 2018/19 spolupracuje Etická výchova, o.p.s. s MSK v rámci projektu č. 06190/2018/ŠMS Etická výchova zlepšuje sociální klima škol v MSK.

Ostrava – Aplikace etické výchovy v pedagogické praxi (40 hod), projekt MSK II.
5 setkání po 8 vyučovacích hodinách vždy v pondělí od 9:00 do 15:00
Termíny: vždy v pondělí 14.1., 11.2., 4.3., 25.3., 8.4.2019
Lektor: Mgr. Ivana Hudeczková

Frýdek-Místek – Růst klimatu školy působením výchovného stylu etické výchovy (40 hod), projekt MSK II.
4 setkání po 10 vyučovacích hodinách od 9:00 do 17:00
Termíny: út 22.1., čt 7.2., pá 1.3., čt 4.4.2019
Lektor: Mgr. Hana Kachtíková

Registrace pro jednotlivce do kurzů zde v tomto formuláři nebo na emailu hmartinakova@etickavychova.cz