EVops

Z evaluačních dotazníků EV ops

Z evaluačních dotazníků obecně prospěšné společnosti Etická výchova.                     

Odpovědi na otázku, co si absolventi z kurzu odnáší.

  • Z kurzu si odnáším velice příjemný pocit, že se posouváme správným směrem. Není to dávno, co jsem sama chodila do školy a už tehdy jsem vnímala, že mi samotné etická výchova chyběla. Celou základní a střední školu se cenilo sezení v tichosti a naučené poznatky. Ve chvíli, kdy jsem nastoupila na VŠ filozofickou fakultu, byla jsem v pasti – bez sebevědomí, se strachem vyjádřit svůj názor a celkově mluvit před lidmi. Rovněž vnímám, že dnešním dětem i mladým lidem prosociální chování chybí. Proto se ráda dále budu vzdělávat a předávat vše svým žákům.
  • Mám radost. Dlouhou dobu etická výchova v základním vzdělávání chyběla. Vidím v tomto počinu velký potenciál. Učitelka s 30 letou pedagogickou praxí.
  • Moc se mi to líbilo, mám ráda příběhy, přirovnání, podobenství. Ráda se dozvím víc. Je potřeba učit děti přemýšlet o životě, o sobě, o druhých.
  • Dobrý pocit, že paní lektorka má rozumný názor na „věc“ a nehustí do nás množství teoretických nesmyslů.
  • Úžasné setkání s těmi, kteří se o toto téma zajímají. Velký přínos vidím ve zkušenostech účastníků z ostatních škol. Líbilo se mi též, že lektorka dokázala na téma reagovat a poskytnout svůj osobní názor, zkušenost, fakta. Líbila se mi diskuse u každého tématu, kdy účastníci přicházeli s osobními zkušenostmi. Odnáším si z kurzu mnoho nápadů na další aktivity.
  • Ačkoli jsem na kurz byla přihlášena nedobrovolně a šla se značnou nedůvěrou, odnáším si opravdu hodně. Řadu aktivit jsem neznala a už vyzkoušela a jsou moc fajn. Paní lektorka je velmi příjemná a umí podat vše tak, že mě to chytlo a zaujalo. DĚKUJI!